Dinamo Minsk a suferit o a doua înfrângere la startul campionatului KHL

Pe 4 septembrie, clubul de hochei Minsk Dynamo a pierdut în deplasare în fața coechipierilor din Moscova cu scorul de 3:2 într-un meci din sezonul regulat al Ligii continentale de hochei.

Ambele echipe au atacat activ, iar la sfârșitul primei perioade, atacantul finlandez al lui „Zubrov” Pulkkinen a reușit să deschidă scorul.

La începutul celei de-a doua perioade, gazdele au transformat majoritatea (Șchipaciov), iar literalmente o jumătate de minut mai târziu, Moiseev și-a adus echipa în avantaj.

În a treia perioadă, în primul minut, Kulemin a mărit diferența. În minutul 51, Andrei Kostitsin a reușit să reducă diferența. Alte atacuri ale locuitorilor din Minsk nu au avut succes.

Să vă reamintim că meciul de deschidere al noului sezon KHL, Dynamo Minsk a pierdut în fața lui Neftekhimik de la Nijnekamsk cu scorul de 4:2.

Pe 6 septembrie, „Bizonii” vor călători la meciul cu Soci.