A treia victorie la rând: Dynamo Minsk a învins Lokomotiv Yaroslavl într-un meci KHL

Clubul de hochei „Dynamo” din Minsk și-a încheiat cu succes seria de acasă.

Echipa belarusă a învins Lokomotiv de la Iaroslavl.

Acest succes s-a dovedit a fi al treilea la rând pentru Dynamo. În plus, acesta este al cincilea meci la rând în care clubul din Minsk a reușit să câștige puncte.

Acest lucru a fost raportat de Agenția Telegrafică din Belarus „”.

Analiza meciului

Următorul meci din actualul sezon al Ligii Continentale de Hochei a avut loc vineri, 6 octombrie, pe Arena Minsk.

Dinamo a reușit să înscrie primul gol cu ​​un minut înainte de finalul primei reprize. Atacantul Zubrov Vitaly Pinchuk s-a remarcat.

În a doua perioadă, hocheiștii de la Yaroslavl au egalat scorul. Dar în curând Dinamo a preluat din nou conducerea datorită eforturilor lui Vadim Moroz.

În a treia perioadă, Lokomotiv a reușit să egaleze scorul. Astfel, timpul regulamentar s-a încheiat la egalitate – 2:2.

Orele suplimentare nu erau productive. Prin urmare, câștigătorul jocului a fost dezvăluit într-un schimb de focuri. În această parte a meciului, jucătorii de hochei ai echipei din Belarus s-au dovedit a fi mai puternici.

Clasamentul turneului

După un alt succes, Dynamo Minsk s-a trezit pe locul șase în clasamentul Conferinței de Vest. Zubrovenii au 16 puncte.

Dinamo va începe în curând o serie în deplasare. În câteva zile, jucătorii de hochei din Belarus vor lua parte la meciurile care vor avea loc în Rusia.