Dinamo Minsk a câștigat o victorie puternică asupra SKA în meciul din campionatul KHL

Pe 5 ianuarie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a câștigat o victorie acasă în fața St. Petersburg SKA în meciul din campionatul KHL, cu scorul de 4:3 în prelungiri.

În minutul 9 al întâlnirii, oaspeții au deschis scorul (Linden), dar Dynamo a răspuns cu o serie de atacuri tăioase, iar deja în minutul 12 au egalat (Mitchell).

La mijlocul reprizei secunde, în minutul 28, Sankt-Petersburgul a preluat din nou conducerea (Burdasov).

Minsk-ul a reușit să egaleze scorul abia în repriza a treia, în minutul 46 (Varfolomeev).

Cu toate acestea, un minut mai târziu Burdasov a marcat o dublă și și-a adus din nou echipa în avantaj.

Cu mai puțin de 5 minute înainte de încheierea timpului regulamentar, Dinamo a egalat scorul pentru a treia oară în joc – Prince a transformat majoritatea.

În prelungiri, Prince a reușit să înscrie o dublă și să-și aducă victoria echipei.

Dinamo din Capitală va juca joi, 7 ianuarie, următorul meci din campionatul KHL în vizită la colegii de la Riga.