Fotbal. Liverpool s-a prăbușit senzațional din Liga Campionilor

Ieri, 11 martie, s-au încheiat două meciuri din optimile de finală ale UEFA Champions League.

O întâlnire a avut loc în Anglia între Liverpool și Atlético spaniol, relatează surse online.

Timpul principal al meciului s-a încheiat cu scorul 1:0 în favoarea lui Liverpool. Având în vedere că Atlético a câștigat primul meci cu același scor, a fost nevoie de prelungiri pentru a determina câștigătorul.

În prelungiri, suporterii s-au putut bucura de o abundență de goluri. În minutul 94 al meciului, atacantul Liverpool, Roberto Firmino, a făcut scorul 2:0.

Cu toate acestea, mai târziu jucătorii de la Atlético au reușit să schimbe scorul meciului, marcând goluri în minutele 97, 105 și 120.

Autorii acțiunilor de marcare au fost Marcos Llorente (de două ori) și Alvaro Morata.

Scorul final al meciului este 3:2 în favoarea Atlético-ului spaniol. Astfel, actualul câștigător al turneului Liverpool a renunțat senzațional din Liga Campionilor.

Al doilea meci din 1/8 de finală a avut loc la Paris pe stadionul Parc des Princes. Jucătorii au jucat în fața tribunelor goale din cauza răspândirii coronavirusului în Europa.

PSG francez a învins Borussia Dortmund cu scorul de 2:0. Golurile au fost marcate de Neymar și Juan Bernat.

Astfel, înfrângerea din primul meci cu scorul de 1:2 nu a împiedicat clubul parizian să ajungă în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Fotografie: Pixabay