Fotbalul în epoca unei pandemii. Iată ce s-a întâmplat cu Dynamo Minsk la Grodno

Sâmbătă, 2 august, la Grodno a avut loc unul dintre meciurile centrale ale etapei a 20-a a campionatului de fotbal din Belarus.

Localul Neman a găzduit Dynamo Minsk. Și învingeți oaspeții – 1:0.

Adevărat, prima repriză s-a încheiat cu zero foaia goală pe tabela de marcaj. Dar la doar cinci minute de la începutul secundei, golul a fost marcat.

Fanii lui Neman au fost mulțumiți de sârbul Daniel Stojkovic – el a marcat singurul și, în consecință, golul victoriei.

Mai devreme, la Mozyr, Slavia a pierdut cu Isloch din regiunea Minsk – 2:4. Și chiar mai devreme, cu scorul de 0:3, Smolevichi a pierdut în fața lui Bobruisk Belshina.

Actuala campioană, Dynamo Brest, a învins pe teren propriu Vitebsk (1:0), iar Şahtior Soligorsk a învins Sluţk (2:0) în deplasare.

Astăzi, 2 august, la Zhodino, „Torpedo-BelAZ” va juca cu BATE, „Minsk” va găzdui Brest „Rukh”, iar „Gorodeya” va găzdui „Energetik-BGU” al capitalei.