Senzație în campionatul spaniol de fotbal. Real Madrid s-a împiedicat în primul tur

Recent a început campionatul spaniol de fotbal.

Iar primul rezultat senzațional a fost deja înregistrat.

Real Madrid, actuala campioană, nu a reușit să învingă echipa Mallorca, care ocupa doar locul 15 la finalul sezonului trecut.

Meciul, care a avut loc pe 18 martie pe stadionul Son Mua din Palma de Mallorca, s-a încheiat cu scorul de 1:1, relatează surse de pe internet.

Progresul meciului „Mallorca” – „Real”

La începutul jocului, jucătorii de la Royal Club au dat dovadă de o performanță foarte bună.

Primul gol a fost marcat în minutul 13. Atacantul lui Real Madrid Rodrigo a marcat.

Cu toate acestea, Los Blancos nu a reușit să-și dubleze avantajul.

Mai mult, la 53 de minute de la fluierul de start, Mallorca a egalat scorul: atacantul Vedat Muriqi a marcat un gol.

În ciuda tuturor eforturilor lor, reprezentanții „clubului regal” nu au reușit să smulgă victoria.

Când a sunat fluierul final, scorul a fost 1:1.

Poziția la turneu în Campionatul Spaniei

Primul loc este ocupat de Barcelona, ​​care, spre deosebire de Real Madrid, a câștigat primul meci din turneu. Valencia a fost învinsă cu scorul de 2:1.

Primele trei intermediare includ și cluburile Rayo Vallecano și Celta.

Real Madrid se află în prezent pe locul șapte.