O dublă la sfârșitul meciului. A fost stabilit al doilea finalist al Ligii Campionilor

S-a cunoscut cine va juca cu Borussia Dortmund în finala UEFA Champions League.

Al doilea finalist al principalului turneu european al cluburilor de fotbal a fost Real Madrid.

În al doilea meci de semifinale, Los Blancos a învins Bayern Munchen.

Meciul s-a dovedit a fi dramatic. Real Madrid a revenit incredibil chiar la sfârșitul meciului.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 2:1 în favoarea echipei din Spania, relatează surse de pe internet.

Progresul meciului „Real” – „Bayern”

Să vă reamintim că primul joc de semifinale dintre aceste echipe a avut loc pe 30 aprilie. Meciul s-a încheiat la egalitate – 2:2.

De aceea, meciul, care a avut loc în seara zilei de 8 mai pe stadionul Santiago Bernabeu din Madrid, a fost decisiv.

În prima repriză, jucătorii nu au reușit să înscrie niciun gol.

Dar a doua jumătate a jocului s-a dovedit a fi mult mai interesantă. În minutul 68, fundașul Bayern Alphonso Davies a deschis scorul.

Clubul german a câștigat până în minutul 88. Părea că totul se îndreaptă spre faptul că două echipe din Germania vor juca în finala Ligii Campionilor din sezonul 2023/2024.

Cu toate acestea, în ultimele minute ale meciului, jucătorii lui Real Madrid au reușit să schimbe cursul jocului.

Atacantul Joselu a devenit un adevărat erou pentru fanii „clubului regal”. A marcat o dublă: primul gol a fost marcat de el în minutul 88, al doilea – în timpul adăugat.

Bayern a încercat să recâștige. Și este de remarcat faptul că în minutul al treisprezecelea al timpului adăugat mingea a trecut efectiv de linia porții Realului. Dar offsaidul înregistrat de arbitri a lipsit de toate șansele echipei München.

Scorul final al meciului este 2:1 în favoarea lui Real Madrid. Scorul total pentru cele două jocuri este 4:3. Din nou, în favoarea „cremului”.

Când va avea loc finala Ligii Campionilor?

Ultimul meci al actualului turneu de fotbal prestigios va avea loc pe 1 iunie pe legendarul stadion Wembley din Londra.

Participanții la meci vor fi echipele Borussia (Dortmund) și Real Madrid (Madrid).

Mai devreme s-a știut că clubul madrilen joacă deja pentru a 36-a oară.