Liga Campionilor continuă. În seara zilei de 10 aprilie, două cluburi spaniole au câștigat

Miercuri seara, 10 aprilie, au avut loc următoarele prime meciuri din 1/4 de finală ale Ligii Campionilor.

Două echipe spaniole și-au sărbătorit rezultatele: Atletico Madrid și Catalan Barcelona.

Acesta din urmă a jucat în deplasare la Paris cu FC Paris Saint-Germain, al cărui antrenor principal, de altfel, este spaniolul Luis Enrique.

Să vă reamintim că granații albaștri sunt conduși de conaționalul său, la fel de celebru, Xavi.

Confruntarea de la Paris dintre două legende ale fotbalului spaniol și mondial a fost distractiv, plin de spirit și de goluri.

Ambele echipe au jucat, după cum se spune, cu mintea deschisă, punând în scenă o extravaganță de atacuri tăioase cu o mulțime de momente „validante” pentru suporteri.

În general, ieri la Paris a avut loc o sărbătoare a fotbalului deschis cu dominația atacului. Și oaspeții au câștigat – 3:2.

Pentru Barcelona, ​​Rafinha (minutele 37 și 62) și Andreas Christensen (77) au marcat lovituri precise.

Dembele (48) și Vitinha (51) au marcat goluri pentru clubul francez.

O altă echipă spaniolă, Atlético Madrid, a învins acasă pe Borussia Dortmund.

În această confruntare, numerele finale de pe tabela de marcaj s-au dovedit a fi un 2:1 mai modest.

Rodrigo De Paul (minutul 4) și Lino (32) au marcat goluri pentru Mattress Players.

Sebastian Haller a marcat singurul gol pentru oaspeți – și-a sărbătorit golul în minutul 81.

Anterior, primele meciuri din sferturi de finală ale Ligii Campionilor de marți s-au încheiat în două.