Liga Campionilor. Inter Milano s-a luptat cu Atlético Madrid

Continuă etapa optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

În confruntarea centrală de marți, 20 februarie, s-au întâlnit Inter de la Milano și Atlético de la Madrid.

Meciul a avut loc pe legendarul stadion San Siro din Milano. Gazdele au câștigat – 1:0.

Finaliștii Ligii Campionilor din sezonul trecut au obținut victoria datorită singurului gol marcat – un gol marcat de Marko Arnautovic (minutul 79).

În al doilea meci de seară de la Eindhoven (Olanda), localul PSV a găzduit Borussia din Dortmund, Germania.

Jocul s-a dovedit a fi interesant, dar nu a fost niciun câștigător. Scorul final al întâlnirii este 1:1.

Oaspeții au marcat primii – Malen i-a supărat pe suporterii PSV în minutul 24.

Gazdele au revenit abia în repriza secundă – de Jong a transformat un penalty în minutul 56.

Astăzi, 21 februarie, vor mai avea loc două meciuri din optimile de finală ale Ligii Campionilor. Într-una dintre ele, italianul Napoli va juca cu Barcelona.

În al doilea, portughezul „Porto” va găzdui acasă „Arsenalul” londonez.

Anterior, Bayern a fost în 1/8 din Liga Campionilor, iar PSG a câștigat.