KHL. La Minsk, „Dynamo” s-a luptat cu Cherepovets „Severstal”

În runda următoare a campionatului obișnuit al Ligii continentale de hochei de la Minsk, au jucat local Dynamo și Cherepovets Severstal.

Gazdele s-au dovedit a fi foarte ospitaliere – oaspeții au plecat cu prada bună sub forma unei victorii complete.

Apropo, nu cu mult timp în urmă, jucătorii de hochei Cherepovets au devenit oficial participanți la playoff-urile KHL.

Și acum patru zile au jucat împotriva aceluiași Dinamo din capitala Belarusului. Acasă în Cherepovets. Și au câștigat – 4:2.

Exact același scor a fost înregistrat la Minsk – din nou în favoarea „rășilor”.

Ei bine, în ceea ce privește jocul, „zimbrii” au cedat deja în minutul 6. Nouă minute mai târziu au cedat din nou.

Dar echipa lui Dmitry Kvartalnov a retras un gol înainte de pauză – Serghei Kuznetsov a marcat.

În a doua perioadă, oaspeții i-au mai torpilat de două ori pe „albaștrii”, care de data aceasta nu au răspuns corespunzător.

În ultimele douăzeci de minute, datorită șutului precis al lui Alexander Volkov, echipa Minsk a stabilit scorul final al confruntării – 2:4.

După acest meci disputat, Dynamo se află pe locul 8 în clasamentul KHL Western Conference cu 59 de puncte.

Mai devreme, la Minsk, „Dinamo” „Amiralul” din Vladivostok.