KHL. La Minsk, Dinamo l-a învins pe Amiralul de la Vladivostok

În următorul meci al Ligii Kontinentale de Hochei, Dynamo Minsk s-a întâlnit acasă cu oaspeții de la Vladivostok – HC Admiral.

Nu i-au tratat pe nou-veniți foarte amabil – au provocat distrugere completă și una „uscată”. Au marcat patru goluri fără răspuns.

Scorul în confruntarea cu outsiderul Conferinței de Est a fost deschis deja în minutul 2 – a marcat Daniil Sotishvili.

În aceeași primă perioadă, „Zubri” a marcat un alt gol – portarul vizitator Vadim Moroz supărat.

La mijlocul următoarelor douăzeci de minute, „Amiralul” a deschis poarta lui Alexey Kolosov.

Totuși, staff-ul antrenorului de la Minsk a solicitat o trecere în revistă video a momentului după care golul echipei din Orientul Îndepărtat a fost anulat.

Și în ultima perioadă, în două minute, atacantul canadian al „alb-albaștrilor” Nick Merkley a marcat împotriva amiralului.

Astfel, scorul final general al jocului disputat la Minsk este 4:0. În favoarea proprietarilor.

Dinamo se află în prezent pe locul 8 în clasament cu 59 de puncte.

Anterior, Dynamo Minsk jucătorilor de hochei ai clubului Cherepovets Severstal.