Clubul lui Cristiano Ronaldo a jucat cu echipa lui Lionel Messi: rezultatul meciului

Joi, 1 februarie, în capitala Arabiei Saudite a avut loc un meci amical între Al-Nasr și Inter Miami.

Jucătorul primei echipe este portughezul Cristiano Ronaldo, iar a doua echipă îl include pe argentinianul Lionel Messi.

Totuși, fanii fotbalului ar fi putut fi dezamăgiți: jocul, care ar fi putut fi o confruntare între doi sportivi remarcabili, a ajuns să nu fie așa.

Cert este că Messi a intrat în joc abia la sfârșitul meciului. Iar Ronaldo nu a participat deloc la meciul de fotbal din cauza unei accidentări, relatează.

Progresul meciului

Scorul a fost deschis deja în minutul trei. Golul a fost marcat de brazilianul Otavio, care joacă la Al-Nasr.

Apoi, jucătorii de club din Arabia Saudită au mai făcut check-in de cinci ori. Talisca a marcat un hat-trick, Aymeric Laporte și Mohammed Marant marcând câte un gol.

Jucătorii de la Inter Miami nu au putut nici măcar să înscrie un gol de prestigiu.

Nici Lionel Messi, care a intrat pe teren cu câteva minute înainte de fluierul final, nu a ajutat echipa americană.

Astfel, meciul, care ar fi putut deveni una dintre etapele finale ale rivalității dintre Ronaldo și Messi, s-a încheiat cu o victorie convingătoare pentru Al-Nasr cu scorul de 6:0.

Anterior, Barcelona și Villarreal în meciul din Campionatul Spaniei.