KHL. Dinamo Minsk a fost învinsă departe de Soci

În următorul meci al Ligii Continentale de Hochei, Dynamo Minsk a luptat la Soci cu clubul local cu același nume.

Acest joc s-a dovedit a fi fără succes pentru belaruși. Am pierdut cu scorul de 2:3.

Confruntarea nu a început foarte bine pentru „Bizoni”: în minutul 5, belarusul Nikita Feoktistov, jucat pentru gazde, a lovit poarta adversarilor.

Chiar și în prima repriză, dinamovistul Rob Hamilton a reușit să înscrie un gol.

În cele douăzeci de minute, echipa Soci a preluat din nou conducerea, iar apoi oaspeții l-au înlocuit pe portarul Dylan Ferguson – Alexey Kolosov a intrat pe gheață.

Dar ultimul a fost spart și de jucătorii „leoparzi” – la începutul celei de-a treia perioade scorul a devenit 3:1 în favoarea „Soci”.

Echipa Minsk a reușit să marcheze un singur gol ca răspuns – Nikita Pyshkaylo a făcut-o.

Astfel, „albaștrii” au pierdut în deplasare la Soci cu scorul final de 2:3.

Apoi, în a doua zi a lunii februarie, „Zubri” va juca și în deplasare împotriva lui Cherepovets Severstal.