KHL. Dinamo Minsk a jucat în deplasare împotriva actualei campioane CSKA Moscova

După victoria de la Sankt Petersburg asupra SKA autohtonă, Dynamo Minsk a mai jucat un meci în cadrul Ligii Kontinentale de Hochei de la Moscova.

Acolo, clubul belarus a intrat într-o luptă de gheață cu actualul campion KHL – CSKA.

În această bătălie, „zimbrii” au pierdut. Dar arătau foarte decent, au fost primii care au marcat pucul, iar în timpul meciului au avut o serie de ocazii de gol.

Oaspeții au deschis scorul în confruntarea Moscova-Minsk în ultimul minut al primei reprize – a marcat Tanner Fritz.

Echipa armatei a restabilit echilibrul în a doua perioadă datorită eforturilor atacantului Vladislav Kamenev.

La mijlocul ultimelor douăzeci de minute a mai înscris un gol, care s-a dovedit a fi învingător pentru moscoviți.

Astfel, CSKA a obținut o victorie puternică cu un scor de 2:1 și a înscris 61 de puncte, ceea ce este locul 6 în clasamentul Conferinței de Vest.

Cât despre Dinamo, formația din Minsk a rămas pe locul 8 cu 53 de puncte.

Anterior, „Bizonii” din Sankt Petersburg s-au retras cu 1 secundă înainte de sfârșitul prelungirilor într-un meci cu SKA local.