Ivan Tulatin a câștigat etapa a IV-a a Cupei Rusiei la biatlon

BBiatletul din Belarus Ivan Tulatin a câștigat cursa de sprint a etapei a patra a Cupei Rusiei la biatlon.

Turneul a avut loc la Izhevsk. Belarusul a lovit toate țintele fără să rateze o bătaie și a parcurs distanța de 10 kilometri mai repede decât oricine altcineva.

Biatletul Ivan Tulatin a câștigat cursa de sprint a etapei a IV-a a Cupei Rusiei la biatlon de la Izhevsk.

Belarusul a parcurs 10 km în 29 de minute și 18,3 secunde și, în același timp, a lovit fiecare țintă pe două linii de tragere.

Anton Babikov a ajuns la linia de sosire 8,7 secunde mai târziu și cu un penalty.

Mihail Burundukov a ocupat locul trei cu un rezultat de +24,9 secunde, dar fără greșeli.

Campionul mondial (2020) Alexander Loginov este pe locul șase (+47,9 secunde și o țintă ratată).

Liderul clasamentului general al Cupei Rusiei, Eduard Latypov, a fost pe locul șapte, la 52,8 secunde de liderul cursei și a ratat 3 ținte.

Astăzi va avea loc un start feminin pe o distanță de 7,5 kilometri.

S-a cunoscut mai devreme de ce este necesar.