Bayern s-a prăbușit senzațional din Cupa Germaniei – pierzând în fața unui club din divizia a 3-a

Săptămâna aceasta, aproape toate țările europene găzduiesc meciuri din Cupa națională de fotbal.

O mare senzație s-a întâmplat în Germania, unde deja în faza 1/16 de finală l-au făcut de rușine pe actualul campion Bayern Munchen.

Mai mult, unul dintre marii fotbalului mondial a fost „eliminat” din Cupa Germaniei de un club foarte modest din divizia a 3-a numit „Saarbrücken”.

David l-a învins pe Goliat. Și a făcut-o în turul doi al Cupei Germaniei în seara zilei de 1 noiembrie.

Jocul a avut loc în orașul Saarbrücken (situat în apropierea graniței cu Franța).

Echipa gazdă a câștigat. Scorul final al confruntării este 2:1. Fanii locali au fost mulțumiți de golurile marcate de Patrick Sontheimer (45+1) și Marcel Gaus (90+6).

Thomas Müller a marcat singurul gol pentru Bayern. Acest lucru s-a întâmplat în minutul 16 al ședinței.

Apropo. În Cupă, echipa München a avut foarte ghinion în ultima vreme.

Dacă scot campionate unul după altul (sezonul trecut au câștigat Bundesliga pentru a 11-a oară la rând), atunci Cupa Națională nu a mai căzut în mâinile lor din 2020.