Dmitri Guberniev a numit „rușinea principală” a fotbalului rus

După un alt meci de fotbal din Premier League rusă, celebrul jurnalist și comentator TV Dmitri Guberniev a criticat aspru jocul.

Vorbim despre confruntarea dintre Spartak Moscova și Paris NN de la Nijni Novgorod.

„Roș-albii” au câștigat, înscriind două goluri fără răspuns în poarta adversă (2:0).

Danil Prutsev a marcat în minutul 41, iar Christopher Martins a marcat un gol în repriza secundă.

Jucătorul de la Nizhny Novgorod, Kirill Gotsuk, a fost eliminat de pe teren la sfârșitul meciului pentru un al doilea cartonaș galben.

După ce a urmărit această întâlnire, Dmitri Guberniev a criticat pe canalul său Telegram arbitrajul, numind-o „principala rușine în fotbalul nostru”.

Ei nu știu să facă nimic, nu văd și îi provoacă și pe jucători, așa a evaluat el acțiunile arbitrului.

Apropo. După victoria asupra lui Paris NN, Moscow Spartak a ocupat locul 3 în clasament cu 20 de puncte.

Echipa din Nijni Novgorod este pe locul opt cu 17 puncte.