Al treilea meci la rând. În KHL, Dynamo Minsk a pierdut din nou

Jucătorii de hochei de la Dynamo Minsk continuă să supere fanii cu performanțe nereușite în Liga Continentală de Hochei.

Vineri, Zimbrii au suferit a treia înfrângere consecutivă acasă. De data aceasta – din Khabarovsk „Amur”.

Cu toate acestea, oaspeții nu au obținut victoria în timpul regulamentar. S-a rezumat la o serie de schimburi de focuri.

Ei bine, rezultatul a trei perioade este 1:1. În același timp, echipele au reușit să înscrie ambele goluri doar în ultimele douăzeci de minute.

Dmitri Korobov a marcat pentru clubul din Belarus, iar Stanislav Bocharov a marcat pentru Amur.

Deoarece golul adversarilor a rămas „nedeschis” în cele cinci minute suplimentare, cel mai puternic a fost identificat prin lovituri de departajare.

Echipa Minsk a reușit să înscrie o dată în serie – Nick Merkley a marcat golul.

Însă oaspeții l-au supărat de două ori pe portarul dinamovistului. Astfel, am învins gazdele – 2:1.

În prezent, echipa lui Craig Woodcroft are 49 de puncte, ocupând locul 9 în clasamentul KHL Western Conference.

Următoarea lor confruntare este așteptată cu Avtomobilist din Ekaterinburg. De asemenea, la Minsk Arena.

Meciul va avea loc duminica viitoare, 15 ianuarie. Meciul va începe la ora cinci seara.