Dinamo Minsk a suferit o altă înfrângere în KHL

Dinamo Minsk a suferit încă o înfrângere – a șaptea – în Liga Kontinentală de Hochei.

De data aceasta, infractorul împotriva „zimbrilor” care jucau acasă a fost „Torpedo” de la Nijni Novgorod.

Gazdele au cedat primele – în prima jumătate a primei reprize. Dar până la sfârșitul primelor douăzeci de minute au câștigat înapoi – Brandan Kozun a marcat.

La începutul următoarei perioade de joc, clubul din Belarus a preluat conducerea – Pavel Varfolomeev a sărbătorit golul.

Totuși, în aceeași perioadă oaspeții au egalat scorul. Și în ultimul au mai marcat un gol. După cum sa dovedit, ea a fost învingătoare.

Astfel, „zimbrii” au fost bătuți din nou. Scorul final al confruntării este 2:3.

În 2022, Dynamo va trebui să lupte în KHL o singură dată – Moscova Spartak va veni la ei pe 30 decembrie.

Meciul începe pe Arena Minsk la ora 19:10.