NHL. Datorită belarusului, New Jersey a câștigat a 11-a victorie la rând

Atacantul belarus al New Jersey Yegor Sharangovich și-a ajutat clubul să câștige a 11-a victorie consecutivă în sezonul regulat al Ligii Naționale de Hochei.

Datorită șutului său precis, Devils a câștigat un meci dificil pe drum cu Toronto.

Belarusii ar putea urmări meciul în noaptea de joi spre vineri. Și pentru o perioadă destul de lungă – în timpul principal, câștigătorul nu a fost identificat.

Dar deja în primul minut al prelungirilor, Yegor Sharangovich i-a mulțumit fanilor autohtoni – a jucat cu succes la final și a marcat golul decisiv.

Astfel, belarusul a stabilit scorul final al meciului – 3:2. În beneficiul echipei tale.

Potrivit statisticilor, a petrecut 15 minute pe gheață, a făcut patru șuturi pe poartă, a înregistrat două mișcări de putere și a blocat un șut al adversarului.

Merită adăugat că pe baza rezultatelor confruntării, Yegor Sharangovich a fost recunoscut drept prima vedetă a meciului.

În total, a jucat 17 meciuri în sezonul regulat NHL, în care a lovit poarta adversarului de patru ori cu trei pase decisive, înscriind 7 puncte conform sistemului gol+pase.

După a 11-a victorie consecutivă, echipa sa continuă să ocupe locul doi în clasamentul Conferinței de Est.