KHL. Dinamo Minsk a luptat cu CSKA Moscova

În cadrul rundei următoare a campionatului obișnuit al Ligii continentale de hochei de la Moscova, Dynamo Minsk și localul CSKA și-au încrucișat bastoanele.

Din nefericire pentru fanii Zimbrilor, echipa armatei a câștigat. Au marcat două goluri, oaspeții au marcat unul.

Totodată, prima perioadă a meciului s-a încheiat cu un egal „secat” – zerourile de start erau pe tabela de marcaj.

Abia în minutul 37 spectatorii au văzut primul gol marcat de hocheiul CSKA Anton Slepyshev.

De asemenea, a trebuit să așteptăm destul de mult și următorul puc – acesta a fost marcat la sfârșitul celei de-a treia perioade.

Inițial, Pavel Karnaukhov a dublat scorul, dar jucătorul de la Dynamo Minsk Ryan Spooner a returnat status quo-ul.

Belarusii au avut puțin timp la dispoziție pentru a trimite meciul în prelungiri – doar câteva minute. Dar nu au reușit să facă asta.

Astfel, echipa armatei Moscovei a câștigat meciul cu scorul de 2:1. Apropo, actualii campioni KHL.

După această înfrângere, Dynamo ocupă locul 9 în Conferința de Vest, dar se află la doar 1 punct în spatele zonei de playoff.