Jucătorii de hochei de la Dynamo Minsk au jucat fără succes acasă cu Vityaz într-un meci KHL

Miercuri seara, 5 octombrie, pe Arena Minsk, echipa Dinamo a capitalei a primit oaspeți din regiunea Moscovei – jucători de hochei Vityaz.

Meciul a avut loc ca parte a rundei următoare a Ligii de hochei Kontinental. Și s-a încheiat cu un eșec pentru gazde.

Totodată, prima perioadă s-a încheiat cu două zerouri pe tabela de marcaj. Nicio echipă nu a reușit să deschidă un cont.

Cele doua douăzeci de minute ale meciului s-au dovedit a fi mult mai productive – adversarii au marcat trei goluri între ei.

Dintre aceste goluri, doar unul a fost marcat pentru Dinamo – Vladimir Alistrov a marcat în minutul 38. Dar până atunci, Vityaz marcase două dintre golurile lor.

În ultima perioadă, oaspeții au luat avans de două goluri, dar „Bisons” au reușit să reducă diferența datorită lui Nick Merkley și Cedric Paquette.

Și totuși oaspeții au insistat pe golul lor, marcând încă un gol și stabilind scorul final al confruntării – 5:3.

Să remarcăm că, pentru minsk, această înfrângere a fost a cincea în ultimele șase meciuri.

În prezent, Dinamo se află pe locul 7 în Conferința de Vest cu 16 puncte.