Echipele naționale ale Spaniei și Portugaliei au concurat în Liga Națiunilor de Fotbal. Cum s-a terminat

Săptămâna aceasta a început noul sezon de fotbal al Ligii Națiunilor. Joi seara, 2 iunie, a avut loc poate unul dintre cele mai promițătoare meciuri.

Cert este că deja în primul tur giganții fotbalului mondial – naționalele Spaniei și Portugaliei – au concurat unul împotriva celuilalt.

Am jucat în Spania. Nimeni nu a câștigat. Confruntarea s-a încheiat la egalitate – 1:1.

Rețineți că ambele echipe reprezintă Grupa 2 a Ligii A. Meciul a avut loc la Sevilla, Spania.

Primele au marcat gazdele – Alvaro Morata a marcat un gol în minutul 25.

Portughezul a revenit cu doar 8 minute înainte de încheierea timpului regulamentar – portarul spaniol a fost supărat de Ricardo Horta.

Apropo, Cristiano Ronaldo nu a debutat în echipa sa națională. Antrenorul l-a eliberat pe faimosul portughez în repriza secundă.

În aceeași grupă, cehii și elvețienii rezolvau lucrurile între ei în acea seară. La Praga. Echipa gazdă câștigă – 2:1.