KHL. Dinamo Minsk a luptat cu Vityaz

Dinamo Minsk a jucat următorul meci al campionatului regulat al Ligii continentale de hochei la Podolsk, unde s-a întâlnit cu localul Vityaz.

Oaspeții au pierdut. Confruntarea s-a încheiat cu scorul de 3:1 în favoarea gazdelor. Totuși, în prima repriză, niciuna dintre echipe nu a reușit să înscrie. Minsk a marcat un singur gol – în a doua perioadă.

Este de remarcat faptul că în primele douăzeci de minute „Zubri” a jucat în minoritate de cele mai multe ori. Cu toate acestea, am creat câteva ocazii periculoase lângă poarta Vityaz.

Aproximativ același număr de situații potențiale de marcare au apărut în posesia lui Dominik Furch, care a reflectat șuturile lui Linus Hultström și Kaspars Daugavins.

Scorul din meci a fost deschis în minutul 4 al reprizei secunde – jucătorul de hochei Vityaz Zakhar Bardakov a marcat cu o aruncare precisă. Curând scorul a devenit 2:0 – majoritatea a fost realizată de Alexander Dergachev.

Zubri a marcat un gol în aceeași perioadă. Supărat portarul Zach Mitchell.

La finalul meciului, bielorușii au jucat fără portar, folosind în schimb un jucător de teren. Gazdele au profitat de acest lucru – Zakhar Bardakov a stabilit scorul final în acest meci.