Dynamo Brest își continuă performanța de succes în calificarea în Liga Campionilor

Miercuri, 26 august, s-a încheiat al doilea tur de calificare al UEFA Champions League pentru sezonul 2020/2021.

La ea a participat și un club de fotbal din Belarus, Dynamo Brest.

Echipa de la Brest a învins-o pe bosniacul Sarajevo cu scorul de 2:1, relatează surse de pe internet.

Meciul a avut loc la Brest pe stadionul GOSK Brestsky. Ca toate meciurile din turul de calificare din actuala Ligii Campionilor, meciul s-a desfășurat fără spectatori.

Echipa de la Brest a deschis scorul în minutul 3 al meciului. Golul a fost marcat de mijlocașul Mikhail Gordeychuk. În minutul 34 bosniacii au egalat scorul. Golul a fost marcat de Andrej Djokanovic.

Autorul golului victoriei a fost senegalezul Abdoulaye Diallo, care evoluează la Dynamo Brest. A lovit poarta adversarilor in minutul 49.

Acesta este deja al doilea succes al echipei Brest în calificarea în Liga Campionilor 2020/2021.

Dinamo Brest a câștigat și primul tur de calificare, care a avut loc pe 18 august. Apoi, Brest a învins-o pe Astana cu scorul de 6:3.

După o altă victorie, Dynamo Brest a primit dreptul de a juca în turul trei al calificărilor în Liga Campionilor.

Fotografie: Pixabay