Fotbal. Liga Campionilor În primul meci s-au marcat 7 goluri în fața tribunelor goale.

Ieri, 10 martie, au avut loc două meciuri retur din optimile de finală ale Ligii Campionilor UEFA din sezonul 2019/2020.

Primul joc al turneului actual a avut loc în fața tribunelor goale. Au fost luate măsuri de precauție în legătură cu răspândirea coronavirusului în Europa, relatează surse de pe internet.

Meciul dintre spaniola Valencia și italianca Atalanta a avut loc fără suporteri.

Loviturile de gol dintre cele două echipe s-au încheiat cu victoria Atalantei cu scorul de 4:3.

Autorul tuturor celor patru goluri pentru Atalanta a fost mijlocașul sloven Josip Ilicic. Kevin Gameiro (de două ori) și Ferran Torres au marcat pentru Valencia.

În urma rezultatelor a două întâlniri, clubul italian a avansat în sferturi: Atalanta a câștigat și primul meci.

Al doilea meci din optimile de finală ale Ligii Campionilor a avut loc în Germania. La meci au participat peste 42 de mii de spectatori.

Localul Leipzig a învins englezul Tottenham cu scorul de 3:0. Mijlocașul austriac Marcel Sabitzer a marcat o dublă. Un gol a marcat și suedezul Emil Forsberg.

Pe baza sumei celor două întâlniri, clubul german a devenit sferturile de finală ale turneului. Merită remarcat faptul că în acest moment aceasta este cea mai bună realizare a lui Leipzig în Liga Campionilor.

Astăzi, 11 martie, vor mai avea loc două meciuri. Liverpool engleză va juca împotriva lui Atlético Madrid spaniol, iar PSG francez va juca împotriva lui Borussia Dortmund. Al doilea joc va avea loc în tribune goale.

Fotografie: Pixabay