Dinamo Minsk a câștigat o victorie cu voință puternică în meciul final al sezonului KHL, dar a ocupat ultimul loc în conferință

Dinamo Minsk și-a învins coechipierii din Moscova în meciul final al campionatului obișnuit al Ligii Continentale de Hochei (KHL).

Jucătorii de hochei din clubul din Belarus au câștigat împotriva lui Dynamo Moscova cu scorul de 4:3.

Protocolul meciului pe site-ul oficial KHL.

Până în minutul șase al meciului, Dynamo Minsk pierdea cu scorul de 0:2. Golurile au fost marcate de jucătorii clubului moscovit Egor Zaitsev și Andrey Mironov.

În minutul șaisprezece al meciului, Andrei Kostitsyn a retras un gol. Cu toate acestea, un minut mai târziu, Dmitri Yashkin le-a redat moscoviților avantajul de două goluri.

Dinamo Minsk a reușit să schimbe curentul întâlnirii în a doua perioadă. Andrei Kostitsyn a marcat încă două goluri, iar Alexander Pavlovich a marcat golul victoriei.

Scorul final al meciului este 4:3 în favoarea Dynamo Minsk.

Victoria din meciul final a permis echipei din Belarus să-și înveselească performanța nereușită din campionatul regulat KHL.

La finalul campionatului, Dynamo Minsk a marcat 39 de puncte în 62 de meciuri și a ocupat ultimul loc 12 în Conferința de Vest.

Acest rezultat nu a permis clubului din Belarus să se califice în playoff.

CSKA din Moscova a câștigat Cupa Continentală.