Dinamo Minsk a repetat pentru a doua oară în acest sezon anti-record de 11 înfrângeri la rând

Pe 25 decembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a fost învins de Beijing Kunlun într-un meci KHL în deplasare cu scorul de 1:2.

Astfel, Dinamo și-au repetat anti-recordul pentru a doua oară în acest sezon – 11 înfrângeri la rând.

Chiar la începutul meciului, echipa Minsk a creat un moment periculos la poarta adversă, dar, din păcate, nu au putut deschide scorul.

După aceea, gazdele au luat inițiativa și, când Dinamo a fost depășită numeric în minutul 6, Brandon Yip a scăpat de poartă și a deschis scorul.

A doua perioadă s-a desfășurat într-o confruntare încăpățânată, forțele erau aproape egale, dar execuția lui Dynamo a lăsat de dorit.

La finalul perioadei, gazdele au dublat diferența de scor. În ultimul minut, echipa din Minsk nu a reușit să elibereze spațiul din fața porții lor: Taylor a lovit pucul, dar Smith-Pelly l-a ridicat și a aruncat-o în toamnă.

Repriza a treia a început bine pentru oaspeți: datorită eforturilor lui Andrei Kostitsin în minutul 45, aceștia au redus diferența.

Ulterior, Dinamo a depus toate eforturile pentru a evita înfrângerea, iar în final chiar l-au scos pe portar, dar scorul a rămas neschimbat.