Campionatul de hochei din Belarus. „Neman” a pierdut în fața lui „Yunost” pe gheața de acasă pentru prima dată în acest sezon

Pe 21 decembrie, clubul de hochei „Neman” din Grodno a pierdut în fața „Youth” a capitalei într-un meci de acasă al campionatului belarus, cu scorul de 2:0.

În acest sezon, pentru prima dată, echipa Grodno a pierdut acasă în fața principalelor lor rivale.

Încă de la începutul meciului, echipa Minsk a atacat activ și a deschis scorul în minutul 8 (Dyukov).

În minutul 22 au dublat diferența de scor (Antonov). Ulterior, gazdele au ținut ferm apărarea, iar scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului.

Următorul meci dintre BC Yunost și Gomel se va disputa în Capitală pe 26 decembrie.

În alte meciuri, ChB Dynamo-Molodechno a pierdut în mod devastator cu Gomel (2:6), iar Metallurg din Zhlobin a suferit o înfrângere și mai devastatoare de la Shakhtar Soligro (1:6).

Fotografie: HC „Neman”