Biatleta belarusă Irina Krivko a ajuns pe locul 7 la sprintul de la Cupa Mondială de la Annecy

Pe 20 decembrie, biatleta belarusă Irina Krivko a devenit a șaptea în cursa de sprint a celei de-a treia etape a Cupei Mondiale de la Annecy.

Krivko a fost aproape de victorie: a pierdut 44,9 secunde în fața câștigătoarei, biatletul norvegian Tiril Eckhoff.

Norvegianul a parcurs o distanță de 7,5 kilometri în 20 de minute și 27 de secunde.

Medalia de argint a fost câștigată de reprezentanta Franței, Justine Breza, aflată la 6,2 secunde de lider.

Medalia de bronz a revenit sportivei cehe Marketa Davidova (cu un decalaj de 20,5 secunde).

Restul biatleților din Belarus nu au reușit să intre în top zece. Irina Kruchinkina este pe locul 46, Dinara Alimbekova pe locul 57, iar Anna Sola pe locul 70.