Biatleta franceză Justine Breza a câștigat cursa individuală la etapa KM de la Ostersund, cea mai bună dintre bieloruși este pe locul 33

Pe 5 decembrie, la prima etapă a Cupei Mondiale de biatlon de la Östersund, a avut loc proba individuală feminină: franțuzoaica Justine Breza a câștigat.

Ea a reușit să parcurgă o distanță de 15 kilometri în 42 de minute și 35,1 secunde.

Medalia de argint a revenit biatletei ucrainene Yulia Dzhima, la 11,1 secunde de liderul cursei.

Câștigătoarea premiului de bronz a fost o altă reprezentantă a Franței, Julie Simon. Ea a pierdut în fața compatriotului ei cu 17,7 secunde.

Cea mai bună dintre bieloruși a fost Dinara Alimbekova, care a ocupat locul 33. Irina Krivko este pe locul 45, Elena Kruchinkina pe locul 58, iar sora ei Irina este pe locul 69.