Fourcade a câștigat cursa individuală CM de la Östersund. Cel mai bun dintre bieloruși este pe locul 35

Cursa individuală masculină s-a încheiat la prima etapă a Cupei Mondiale la biatlon.

O cursă individuală de 20 km între bărbați a avut loc la Östersund, Suedia. Victoria a fost câștigată de sportivul francez Martin Fourcade.

Federația de biatlon din Belarus vorbește despre asta.

Locurile doi și trei au revenit și francezilor. Astfel, Simon Desthieux a terminat pe locul doi, iar Fillon Maillet a luat medalia de bronz.

Totodată, unul dintre liderii clasamentului general, norvegianul Johannes Boe, a terminat pe locul 10.

Cel mai bun dintre bieloruși a fost Anton Smolsky, care a ocupat în cele din urmă locul 35 (+5:40.7). Urmează Maxim Vorobey – locul 43 (+6:10.2), Roman Eletnov – locul 45 (+6:33.9) și Sergey Bocharnikov – locul 48 (+6:42.2).