Dinamo Minsk a pierdut foarte mult în fața lui Barys în meciul KHL

Dinamo Minsk a mai pierdut un meci în Liga continentală de hochei.

Astăzi la Nur-Sultan a avut loc un meci de hochei între „Barys” și „Dynamo-Minsk”. „Bizonii” au pierdut foarte mult în fața kazahilor.

Acesta este serviciul de presă al Ligii Continentale de Hochei.

Echipele au petrecut prima repriză fără să marcheze goluri, dar la începutul celei de-a doua parcă a scăpat. Așadar, mai întâi, în minutul 22, jucătorii Barys Knight Corben și Roman Starchenko au marcat cu o diferență de 30 de secunde, iar în minutul 25, echipa Minsk a redus avantajul prin eforturile lui Alexander Kogalev.

Atte Ohtamaa a marcat și în a doua repriză. Echipele au intrat la pauză cu scorul de 3:1 în favoarea gazdelor.

În ultima perioadă, „Bizonii” nu au reușit să înscrie un gol, dar kazahii au lovit poarta adversarului de două ori – Corbin în minutul 57 și Pavel Akolzin în minutul 60. Scorul final este 5:1.

În acest moment, Dinamo se află pe ultimul loc în Conferința de Vest. Barys este al treilea în Est.