„Dynamo-Molodechno” l-a învins pe Zhlobin „Metallurg” în campionatul de hochei din Belarus

Pe 28 noiembrie, clubul de hochei „Dynamo-Molodechno” a câștigat o victorie acasă împotriva lui Zhlobin „Metallurg” în campionatul din Belarus – 2:1.

Ambele echipe au aderat la tactici defensive și nu i-au încântat pe fani cu abundența de goluri marcate.

Prima repriză a fost fără goluri. Abia la mijlocul secundei Dinamo a deschis în sfârșit scorul (Mokhorev).

La începutul celei de-a treia perioade, oaspeții s-au egalat (Kiryushchenkov). Părea că jocul va intra în prelungiri, dar chiar la sfârșitul timpului regulamentar echipa Molodechno a preluat conducerea (Feoktistov).

Tot astăzi, Șahtior Soligorsk a câștigat împotriva lui Neman Grodno (1:0), iar Gomel a pierdut în fața lui Yunost (1:4).