Naționala de fotbal a Belarusului a încheiat sezonul cu o înfrângere în Muntenegru

Pe 19 noiembrie, naționala de fotbal a Belarusului a încheiat sezonul cu o înfrângere într-un meci amical cu Muntenegru – 0:2.

Meciul a avut loc la Podgorica. Startul meciului a fost extrem de nereușit pentru bieloruși și a determinat rezultatul jocului.

Deja în primele 15 minute, echipa noastră a primit de două ori. În minutul 8, Mugosha a deschis poarta oaspeților, iar apoi Hakshabanovic a marcat al doilea și golul victoriei.

Înainte de pauză, gazdele și-au mai creat câteva ocazii de gol, dar bielorușii au ținut cu succes linia.

Până în a doua repriză, antrenorul belarus a făcut 4 înlocuiri, dar acest lucru nu a dat rezultate.