Dinamo Minsk a rupt o serie de 11 înfrângeri învingând Torpedo

Pe 12 noiembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a reușit să rupă o serie de 11 înfrângeri în campionatul KHL.

Meciul de astăzi de acasă împotriva lui Nizhny Novgorod „Torpedo” Dynamo a câștigat la loviturile de departajare cu scorul de 6:5.

Încă de la începutul jocului, „Zubri” au atacat activ și până la prima pauză erau deja în frunte cu scorul de 2:0.

Apoi jocul a mers pe egalitate: până la sfârșitul timpului regulamentar, echipele au ajuns cu scorul de 5:5.

Prelungirile au fost fără goluri, iar rezultatul jocului a fost decis printr-o lovitură de focuri, în care norocul a fost de partea minskilor.

Seria de jocuri de acasă ale Dinamo capitalei va continua mâine cu un meci împotriva lui Vityaz Podolsk.