„Isloch” nu i-a permis lui „Dynamo” Brest să devină campioana Belarusului înainte de termen

Pe 10 noiembrie, clubul de fotbal din Brest „Dynamo” a jucat o remiză în meciul în deplasare cu „Isloch”, ratând șansa de a câștiga titlul de campion al Belarusului înainte de termen.

Dinamo Brest a luat inițiativa încă de la începutul meciului și a deschis scorul în minutul 23 (Milevsky).

Zece minute mai târziu, gazdele au restabilit paritatea printr-un atac rapid (Makas).

În repriza secundă, ambele echipe au avut șanse să preia conducerea, au fost multe momente tensionate, dar scorul a rămas neschimbat – 1:1.

Astăzi joacă și Vitebsk și BATE Borisov. Borisov poate ajunge, teoretic, din urmă cu dinamovistul, dar dacă va pierde, breștinii vor sărbători prima victorie în campionatul național.