Mozyr Slavia i-a smuls victoria lui Gomel în Campionatul Belarus

Pe 4 noiembrie a avut loc ultimul meci din etapa a 27-a a campionatului de fotbal din Belarus: Slavia Mozyr a câștigat o victorie puternică în fața lui Gomel acasă, cu scorul de 3:2.

În timpul meciului, Mozyrs au pierdut cu scorul de 0:2, dar în repriza secundă au schimbat scorul jocului și și-au depășit adversarii.

În prima repriză, oaspeții au lovit de două ori poarta gazdelor: Bolov a marcat o dublă.

După pauză, Mozyrs au început să atace activ și au reușit: Ivanov, Slyusar și Nedashkovsky s-au distins. Rezultatul este 3:2.

Victoria de astăzi i-a permis Slaviei să urce pe locul zece în clasament.

Pe baza rezultatelor din 27 de runde, primii trei au rămas neschimbați: primul loc este ocupat de Dynamo Brest cu 68 de puncte, urmată de BATE cu 61 de puncte, Șahtior Soligorsk este la 2 puncte în urmă.