BATE are o șansă. Brest și Soligorsk s-au jucat

Liderul campionatului din Belarus nu a putut învinge unul dintre cei mai apropiați urmăritori ai săi.

Meciul etapei a 27-a a Ligii Majore dintre Dynamo Brest și Shakhtar (Soligorsk) a avut loc astăzi pe stadionul Brestsky. Meciul a fost judecat de Viktor Shimusik.

Serviciul de presă al ABFF despre asta.

Scorul din meci a fost deschis deja în minutul 8. Jucătorul de la Brest Denis Laptev s-a remarcat. Cu toate acestea, minerii nu a durat mult să răspundă. Așadar, în minutul 22, Vladimir Hvaschinsky a restabilit paritatea în meci.

Spectatorii nu au mai văzut goluri marcate în acest meci. Scorul final al întâlnirii este 1:1.

Dinamo Brest conduce în prezent clasamentul Major League cu 68 de puncte după 27 de meciuri. Șahtior este al treilea cu 59 de puncte după 27 de jocuri.

Cel mai apropiat rival al lui Dinamo, BATE Borisov, joacă astăzi împotriva lui Isloch.