Liga majoră. „Dynamo-Minsk” a pierdut foarte mult pe drum

Următoarele meciuri au avut loc astăzi în Campionatul de fotbal din Belarus.

În după-amiaza zilei de 3 noiembrie, Torpedo-BelAZ și Dynamo Minsk s-au jucat pe stadionul din Zhodino. Oaspeții au suferit în cele din urmă o înfrângere majoră.

Serviciul de presă al ABFF despre asta.

Meciul dintre Torpedo-BelAZ și Dynamo-Minsk a fost arbitrat de Serghei Stetsurin. Echipa Zhodino a trimis 4 goluri fără răspuns în poarta alb-albaștrilor.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 33. Dmitri Yusov s-a remarcat. Nu s-au mai marcat goluri în prima repriză.

La începutul reprizei secunde de joc, Yusov a marcat o dublă, iar în minutul 60 Ştefan Bukorac a marcat al treilea gol împotriva oaspeţilor. Punctul final al meciului a fost marcat de Pau Jean Morel în minutul 80. Scorul final este 4:0 în favoarea lui Torpedo.

Dinamo este acum pe locul 4 (47 de puncte), iar Torpedo este pe locul cinci (45).