Campionatul Belarusului. Dynamo Brest a câștigat o victorie puternică asupra lui Gomel

Pe 26 octombrie, Dynamo Brest a învins-o pe Gomel cu scorul de 2:1 în etapa a 26-a a campionatului de fotbal din Belarus.

Meciul de azi în deplasare s-a dovedit a fi dificil pentru liderii campionatului național.

În ciuda avantajului de la începutul meciului, breștinii nu au reușit să înscrie, iar gazdele au efectuat un contraatac ascuțit în minutul 34 și au deschis scorul (Kvashuk).

La doar 15 minute de la pauză, Dinamo a reușit în cele din urmă și a egalat (Nekhaichik).

În minutul 72, Khoblenko a marcat al doilea și victorie împotriva echipei Gomel.

Un alt meci de astăzi, dintre Slutsk și Slavia de la Mozyr, s-a încheiat la egalitate fără goluri.