Portarul naționalei Rusiei a fost tăiat în gât într-un meci KHL

În timpul unui meci KHL, a avut loc un incident neplăcut cu portarul naționalei Rusiei.

A avut loc un meci între Magnitogorsk Metallurg și Kazan Ak Bars. În timpul regulamentar și în prelungiri, nu a fost posibilă identificarea unui câștigător și meciul a intrat într-o serie de lovituri de după meci.

Drept urmare, jucătorii de hochei Metallurg au câștigat. Scorul final este 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0).

Totuși, meciul a fost amintit nu doar pentru numărul mic de goluri. În timpul meciului din minutul 14, portarul de la Magnitogorsk, Vasily Koshechkin, s-a ciocnit cu un jucător din echipa sa. Portarul a primit o rană tăiată la gât.

În ciuda accidentării, Koshechkin a revenit în joc și a păstrat foaia curată în meci.