Dinamo Minsk a pierdut cu Barys la loviturile de departajare

Dinamo Minsk a suferit o altă înfrângere în KHL.

Un meci dintre Dinamo și Barys (Kazahstan) a avut loc pe gheața Arenei Minsk. În final, oaspeții au luat acasă victoria, dar gazdele au reușit să marcheze un punct.

Spectatorii au fost nevoiți să aștepte mai bine de jumătate de oră pentru primul gol marcat. Astfel, în minutul 34, Francis Paré a deschis scorul în meci. Oaspeții au retras-o cu 6 secunde înainte de finalul perioadei a doua. Egor Petukhov a marcat aruncarea scorului.

Timpul principal al meciului s-a încheiat cu scorul 1:1. În prelungiri, echipele nu au reușit să înscrie, iar în seria șuturilor de după meci, hocheiștii Barys au fost mai puternici. Sutul decisiv a fost marcat de Darren Dietz.

În acest moment, „Bizonii” ocupă locul 10 în clasamentul Conferinței de Vest. Dinamo are 16 puncte după 19 meciuri. În ultimele 6 meciuri, echipa Minsk a înscris doar un punct.