Dinamo Brest și Slutsk au jucat un meci fermecător în Campionatul Belarus

Dinamo Brest își mărește avantajul față de BATE.

În weekend, cluburile din Belarus au jucat meciuri regulate ale Ligii Majore. Liderul campionatului, Dynamo Brest, împreună cu Slutsk au organizat un meci fermecător în care s-au înscris cinci goluri, dintre care trei au fost la final.

Meciul a avut loc la Brest. Jucătorii din Slutsk au marcat primii. Așadar, în minutul 14 a marcat Artem Dudik. Echipa de la Brest a reușit să revină abia în minutul 74 prin eforturile lui Serghei Krivets.

Echipa gazdă a marcat al doilea gol în minutul 90. Golul a fost marcat de Serghei Kislyak. Al treilea gol împotriva lui Slutsk a venit în minutul 4 de la oprire, dar asta nu este tot, deoarece în minutul 7 adăugat jucătorii din Slutsk au marcat al doilea gol. Egor Semenov a marcat lovitura. Scorul final este 3:2.

Poziția la turneu în grupa de frunte: Dynamo Brest – 64 puncte (25 meciuri); BATE – 57 (24), Shakhtar – 54 (24).