Dinamo Minsk a suferit o a treia înfrângere la rând în KHL, pierzând în deplasare în fața lui Jokerit.

Pe 11 octombrie, Dynamo Minsk a fost învinsă de finlandezul Jokerit într-un meci KHL în deplasare cu scorul de 2:3.

Gazdele au deschis scorul în minutul 8 (Joensuu), dar apoi Dinamo nu numai că a revenit, ci și-a luat conducerea.

Mai întâi, la începutul celei de-a doua perioade, Stepanov a reușit să restabilească echilibrul, iar apoi Kogalev și-a adus echipa în avantaj – 2:1.

În a treia perioadă, în minutul 6, finlandezii au egalat ocaziile (Savinainen), iar patru minute mai târziu O’Neill a marcat al treilea și golul victoriei împotriva oaspeților.

Aceasta este a treia înfrângere consecutivă a echipei Minsk în KHL. Să vă reamintim că alaltăieri au pierdut în fața coechipierilor de la Riga cu un scor similar.

Dinamo capitalei va juca următorul meci în deplasare duminică împotriva lui Vityaz Podolsk.