Dinamo Minsk a pierdut în fața coechipierilor de la Riga în deplasarea campionatului KHL

Pe 9 octombrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a pierdut în deplasare în fața coechipierilor săi de la Riga în campionatul KHL, cu scorul de 3:2.

Jocul nu a mers bine pentru echipa Minsk de la bun început: deja în minutul 4 gazdele au deschis scorul (Ashton), iar în scurt timp diferența a crescut la două puncte (Meiya).

Oaspeții au reușit aproape imediat să reducă diferența (Eremenko), dar 2 minute mai târziu Ashton a marcat de două ori, făcând scorul 3:1.

Repriza a doua a fost fără goluri, în a treia, datorită lui Andrei Kostitsin, minsk-ul a mai câștigat un punct.

Aceasta este a doua înfrângere la rând pentru Zimbri. Dinamo Minsk va trebui să joace și următorul lor meci în deplasare: pe 11 octombrie împotriva finlandei Jokerit.