Campionatul Belarusului. Minsk „Youth” l-a învins pe „Neman” la loviturile de departajare

Pe 29 septembrie, clubul de hochei „Yunost-Minsk” a câștigat o victorie puternică asupra Grodno „Neman” în campionatul belarus.

Minsk a pierdut două goluri în timpul meciului, dar a egalat scorul și a câștigat la loviturile de departajare – 3:2.

Prima repriză a fost fără goluri, la începutul celei de-a doua reprize grodnești au deschis scorul (Jekunen), transformând majoritatea, iar după 2 minute au mărit diferența (Kisly).

În a treia perioadă, echipa Minsk a reușit să preia inițiativa și să restabilească echilibrul (Drozdov, Parfeevets) – 2:2.

În prelungiri, ambele echipe au fost precaute, iar rezultatul jocului a fost hotărât prin loviturile de departajare.

Autorul fotografiei câștigătoare a fost Kashkar.