Alimbekova și Smolsky au câștigat cursa de urmărire la Campionatele de vară de biatlon din Belarus

Pe 28 septembrie, Dinara Alimbekova și Anton Smolsky au câștigat cursa de urmărire la campionatul național de vară de biatlon de la Răubichi.

La o distanță de 12,5 kilometri, Smolsky a arătat un rezultat de 43 de minute și 57,9 secunde.

Medalia de argint a revenit lui Serghei Bocharnikov, care a terminat la 33,4 secunde în spatele liderului.

Bronzul i-a revenit lui Maxim Voroby, care a pierdut un minut și 47,8 secunde în fața lui Smolsky.

La o distanță de 10 kilometri, campioana olimpică Alimbekova a terminat cu un rezultat de 28 de minute și 56,9 secunde.

Pe treapta a doua a podiumului se află Anna Sola, care a pierdut două minute și 29 de secunde în fața liderului.

Elena Kruchinkina a câștigat bronzul, la două minute și 55,7 secunde de Alimbekova.