KHL. Dinamo Minsk a revenit de la un scor 1:3, dar a pierdut cu Torpedo în prelungiri

Pe 24 septembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk și-a început seria în deplasare în KHL cu o înfrângere de la Nizhny Novgorod Torpedo cu scorul de 3:4.

Dinamo a deschis scorul în minutul 15 (Pulkkinen), dar în câteva secunde gazdele au restabilit echilibrul (Ilyin).

În a doua perioadă, avtozavodtsy au luat conducerea (Varnakov), iar câteva minute mai târziu au condus cu scorul de 3:1 (Schroeder).

În a treia perioadă, prin eforturile lui Kovyrshin și Pare, minsk-ul a egalat scorul, iar jocul a intrat în prelungiri, unde gazdele au fost mai puternice (Schoenfeld).

Dinamo va juca următorul meci în deplasare pe 26 septembrie împotriva lui Severstal Cherepovets.

Pe 28 septembrie, locuitorii Minskului vor avea o întâlnire cu Neftekhimik din Nijnekamsk.