Belarusa Elvira German a ocupat locul trei la proba de 100 m garduri în meciul Europa-SUA

Alergatoarea belarusă Elvira German a ajuns pe locul trei la proba de 100 de metri cu garduri, în cadrul meciului de atletism Europa-SUA, care are loc pe stadionul Dynamo din capitală.

Belarusa a făcut un start fals, după care a decis să joace în siguranță și a început puțin mai târziu decât rivalele ei.

Cu toate acestea, Herman a reușit să-și mărească viteza spre finalul distanței și a ocupat locul trei, demonstrând un rezultat de 12,92 secunde.

Pe primul loc a fost ocupat sportiva americană Sharika Nevils, care a arătat un rezultat de 12,8 secunde.

Pe locul doi se află reprezentanta Poloniei Caroline Koleczek cu un rezultat de 12,86 secunde.